X
تبلیغات
زولا
رمان عاشقانه

امارات جزایر ما را می خواهد و ما به آنها پاداش می دهیم !

چهارشنبه 31 مرداد‌ماه سال 1386 ساعت 02:38 ب.ظ

اعلام نتایج این مزایده به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران مسایل سیاسی – اقتصادی ، آغاز به کار این اپراتور در ایران محسوب نمی شود و عواملی وجود دارند که ممکن است فعالیت اپراتورسوم تلفن همراه در ایران را با چالش‌هایی اساسی روبرو کنند.

http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1590/25-01.jpgدر باره انتخاب اپراتور سوم تلفن همراه ایران
ماهنامه تلفن همراه
کنسرسیوم ایرانی – خارجی ؛ متشکل از شرکت تامین تله کام وابسته به سازمان تامین اجتماعی به عنوان طرف ایرانی با سهم 51 درصدی و شرکت اتصالات امارات متحده عربی با سهم 49 درصدی به عنوان برندگان نهایی مزایده اپراتور سوم تلفن همراه در ایران برگزیده شدند.

اما اعلام نتایج این مزایده به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران مسایل سیاسی – اقتصادی ، آغاز به کار این اپراتور در ایران محسوب نمی شود و عواملی وجود دارند که ممکن است فعالیت اپراتورسوم تلفن همراه در ایران را با چالش‌هایی اساسی روبرو کنند.
برخی از این موارد عبارتند از:

1- فراموش نکنیم که امارات از حامیان اصلی صدام حسین در جنگ تحمیلی هشت ساله بود و همواره طالبانی را که فرزندانمان را در مزار شریف قتل عام کردند را مورد حمایت مالی گسترده خویش قرار داده و همین الان هم ترور های دارو دسته خون آشام ریگی را در برنامه های تلویزیونی خویش به نمایش می گذارد و همواره سه جزیره ایرانی را بخشی از اراضی این امیرنشین 37 ساله اعلام می کند .

2- برخوردهای ناشایست ماموران اماراتی با شهروندان ایرانی طی ماههای اخیر و برخوردهای زننده و حتی انگشت نگاری و تفتیش بدنی زنان و مردان مسافر ایرانی که در نهایت واکنش نمایندگان مجلس ایران و سکوت دستگاه دیپلماسی ما ! را نیز در پی داشت.

3- برگزاری شبهه انگیز مزایده اپراتور سوم به گونه ای که مشاور و شریک سه شرکت ایرانی در این مزایده دونفر از افراد وابسته به یک گروه خاص هستند؛ که در هیچ کجای دنیا چنین چیزی سابقه نداشته است. متفکر برجسته کشورمان در مورد رایزن و مشاور جملات زیبای دارد ارد بزرگ می گوید :
- رایزن نباید سودی روشنی در راهی که نشان می دهد داشته باشد .
- رایزنی که کار ، اجرایی می کند ، قابل اعتماد نیست .

4- پیش بینی درآمد 45 هزار تومان ماهانه به ازای هر مشترک در شبکه اپراتور سوم که این مبلغ در شرایط کنونی غیرواقع بینانه و حتی شبهه انگیز است. و این تصور را ایجاد می کند که طراحان این پروژه کاملا خود را با افزایش قیمت های حاصل از طرح تورم زای هدفمند کردن یارانه ها هماهنگ نموده اند . طرحی که می تواند ایرانیان را با مشکلات بسیار زیادی مواجه سازد .

5- مهیا نبودن زیرساخت و بسترهای فنی از جمله پهنای باند مورد نیاز که در انحصار دولت است برای ارائه سرویس های ارزش افزوده توسط اپراتور سوم در ایران .

6- تلاش و دورخیز اپراتور دولتی برای کسب سهمی بیش از پروانه 32 میلیونی اش از بازار و نیز وجود اخباری که رقیب شبه دولتی – خارجی اش هم درصدد توسعه بیشتر ظرفیتهایش می باشد در کنار سکوت کامل رگولاتوری در این زمینه که قطعا حتی اگر روال قانونی هم در آینده طی شود؛ باز سهم اپراتور سوم از بازار موبایل ایران را کاهش خواهد داد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و شاهد بود که آیا ممکن است که نطفه ترکسل دیگری بسته شده باشد ؛ یا اینکه اماراتی ها از نفوذ بالایی در لایه های قدرت در ایران بهره می برند و مشکلی در تصاحب این پروژه عظیم به عنوان یکی از کشورهای رقیب درچشم انداز ایران 1404 ندارند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر شما
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد